דזרט אויל - בית בד לייצור שמן חוחובה טבעי

ברוכים הבאים למפעל שלנו, פה הכול קורה

בואו נצא לסיור וירטואלי במפעל ייצור השמן, תוכלו לגלות שלב אחרי שלב איך גרעיני החוחובה השחומים הופכים לשמן זהוב. לבשו חלוק סטרילי, נקו את הנעליים, אנחנו מתחילים.

ברוכים הבאים למפעל שלנו, פה הכול קורה

בואו נצא לסיור וירטואלי במפעל ייצור השמן, תוכלו לגלות שלב אחרי שלב איך גרעיני החוחובה השחומים הופכים לשמן זהוב. לבשו חלוק סטרילי, נקו את הנעליים, אנחנו מתחילים.

חץ-חום

השלב הראשון במפעל – ייבוש

האסיף הסתיים והגרעינים הגיעו במשאיות אלינו למפעל. כל שק מכיל 700 ק"ג של גרעיני חוחובה. בשלב הראשון אנחנו מכניסים למכונת הייבוש את תכולתו של שק אחד בכל פעם, זהו השלב היחיד בתהליך שבו ישנו מגע יד אדם, מפה והלאה הכול מבוצע באופן אוטומטי וממוכן. הגרעינים נשפכים לתוך מיכל ומשם תעלה בצורת ספירלה מובילה אותם למכונת הייבוש. הייבוש גורם לכך שאחוז הלחות בגרעינים יפחת וכך נוכל להפיק יותר שמן מהגרעינים. כל התהליך הזה לוקח מספר שעות.

ממשיכים אל מכונת הכבישה הקרה

הגרעינים ממשיכים לנסוע בתעלה הספירלית אל מיכל אחסון גדול ומשם הם מוזנים היישר לתוך מכונת הכבישה הקרה – פה מופק בעצם השמן. כל מה שהמכונה הזו עושה הוא לסחוט מהגרעינים את שמן החוחובה, בלי חימום ובלי הוספת חומרים לתהליך, זהו תהליך הפקה טבעי שבזכותו השמן שומר על כל תכונותיו הטובות. אחרי שהשמן נסחט הוא מתנקז לתוך אגן ניקוז צינורי שאוסף את השמן, והשאריות – הפופלה, מועברות למיכל גדול וממשיכות הלאה לתפקידן הבא – מזון לבעלי חיים.

סינון השמן

יש לנו שמן – עכשיו צריך רק לסנן

השמן שנסחט מועבר למיכל ענקי של 1,000 ליטר ומשם הוא עובר למכונת הסינון. זהו הסינון הראשון מבין שלושה שעובר שמן החוחובה. בסינון הראשוני השמן עובר במערכת בדים בלחץ רב במכונת פילטר פרס. השמן נלחץ בעוצמה רבה לכיוון הבד, וכך השאריות מסוננות ממנו, משם השמן מועבר לתוך אגן ניקוז גדול.

הסינון השני

הסינון השני הוא סינון של 0.5 מיקרון, גם הוא נעשה בטכניקה של דחיסת השמן לתוך מערכת הבדים. כעת גם חלקיקים קטנים יותר מסוננים מהשמן. לאחר הסינון השני השמן נאגר במיכלי אחסון של 14.5 טון.

סינון שלישי

את הסינון השלישי אנחנו מבצעים במפעל לפני שהשמן נארז בבקבוקים. בשלב הזה מדובר על סינון עדין ביותר של 0.2 מיקרון בשילוב מערכת UV שמוודאת שלא יישאר בשמן כל יצור חי שעלול להזיק לו. בזכות הסינון הזה גם בקטריות בגודל 0.4 מיקרון לא יישארו בשמן.

ביקבוק השמן

השמן בדרך אליכם

השמן מוכן, מסונן ונקי וכל מה שנשאר הוא רק לארוז אותו. בשלב הזה השמן נארז למיכלים גדולים שנשלחים לתעשיית הקוסמטיקה בארץ ובחו"ל ולבקבוקים קטנים שנמכרים בשוק הפרטי.

הסיור הסתיים, תודה שקפצתם לבקר אותנו במפעל וגיליתם איך נוצר שמן החוחובה. חנות המפעל שלנו פתוחה תמיד, תוכלו לקנות לכם בקבוק שמן חוחובה ולהתחיל ליהנות מיתרונות ה"זהב הנוזלי".

צהוב-לוגו-סופי

דזרט אויל – בית בד לייצור שמן חוחובה טבעי

צור קשר

מזמנים להתקשר או לכתוב לנו

08-9987370

desertoil@macha.co.il

אנא הזן הודעה.

עקבו אחרינו בפייסבוק