דזרט אויל - בית בד לייצור שמן חוחובה טבעי
צהוב-לוגו-סופי

מגרעין שחום קטן – לשמן חוחובה זהוב

צהוב-לוגו-סופי

מגרעין שחום קטן
לשמן חוחובה זהוב

מטע חוחובה

הכול מתחיל בעץ

מטעי החוחובה שלנו נמצאים באזור צפון הנגב. העצים מגיעים לגובה מרשים, הם עמידים בפני חום וזקוקים לכמות קטנה בלבד של מים ולכן הם מושלמים לגידול באזור שלנו. לעצי החוחובה אין מזיקים שתוקפים אותו ולכן אין לנו צורך לרסס אותם כלל והם מוגדרים pesesaid free. לאורך כל השנה אנחנו מטפלים היטב בעצים – גוזמים ומדשנים, בסופו של דבר הכול ישפיע על כמות ואיכות השמן.

חץ
גרעין--חוחובה-צהוב

הגרעינים בשלים

אחרי שגידלנו וטיפחנו את העצים, מגיע שלב הפרי – גרעיני החוחובה. תחילה הם ירוקים וכאשר הם הופכים לחומים אנחנו יודעים שהגרעין בשל. הגרעינים מבשילים בסביבות חודש יולי, זה הרגע שקליפת הגרעין נפתחת והגרעינים מתחילים ליפול לקרקע. הם ימשיכו ליפול לקרקע במהלך כל חודשי הקיץ. אל דאגה, אף אחד לא ייגע בהם בינתיים - אף חיה בטבע לא מעוניינת לאכול את גרעין החוחובה הקשה.

חץ

הגיע זמן האסיף

בסביבות 85% מהגרעינים נופלים לאדמה במהלך הקיץ – עד סוף אוגוסט. לאחר מכן אנחנו מגיעים למטעים ומנערים את העצים בעזרת מכונה ייחודית כדי להפיל את שאר הגרעינים. האיסוף מהאדמה נעשה בצורה מכנית גם כן – בתחילת ספטמבר. כל תקופת האסיף נמשכת כחודשיים. ואלו הזרעים שמשמשים אותנו לייצור שמן במשך כל השנה.

טרקטור אסיף
חץ-חום
כבישת השמן חוחובה

השמן פורץ החוצה

הגרעינים השחומים מגיעים אלינו למפעל. אבק המדבר מוסר מהם באמצעות מכונות ניקוי משוכללות. ועכשיו קורה הקסם: את הגרעינים אנחנו מעבירים במכונת כבישה קרה cold press והשמן הזהוב נגלה. התהליך היחיד שקורה במפעל שלנו הוא מיצוי השמן, אין שום מרכיב או תהליך כימי בדרך – הכול פשוט וטבעי.

חץ
סינון השמן

מסננים את השמן

לאחר תהליך מיצוי השמן, אנחנו מסננים אותו סינון ראשוני מחלקי הגרעינים שנותרו בו. ולאחר מכן השמן עובר סינון נוסך כך שהוא מכיל לבסוף רק שמן חוחובה טהור עם כל הרכיבים הבריאותיים שבו. סימן ההיכר של השמן האיכותי הוא הצבע הצהוב העז. שמנים אחרים שעוברים תהליך כבישה נוסף יהיו כהים יותר.

חץ-חום
ברבוקים-צהוב

אורזים את השמן

עוד רגע והשמן יישלח ללקוחותינו, אבל קודם הוא נמזג לבקבוקים השקופים שנאטמים ונארזים. אנחנו מייצרים מוצרים טבעיים ומאמינים בשקיפות ולכן הבקבוקים שלנו שקופים לגמרי – כך שהכול גלוי. מעבר לכך, לשמן החוחובה אין צורך בקישוט נוסף, היופי הטבעי שלו בולט מבעד לבקבוק. הווקס מאפשר לשמן שימור טבע, בזכותו הוא לא מתחמצן ויש לו חיי מדף ארוכים מאוד. וזהו, מפה הבקבוקים שלנו נשלחים ישר אליכם, תיהנו.

איך מזמינים את השמן?

מה עושים עם השמן?

צהוב-לוגו-סופי

דזרט אויל – בית בד לייצור שמן חוחובה טבעי

צור קשר

מזמנים להתקשר או לכתוב לנו

08-9987370

desertoil@macha.co.il

אנא הזן הודעה.

עקבו אחרינו בפייסבוק